Slice 1 - Image 1 Slice 1 - Image 2 Slice 1 - Image 3 Slice 1 - Image 4
Slice 2 - Image 1 Slice 2 - Image 2 Slice 2 - Image 3 Slice 2 - Image 4
Slice 3 - Image 1 Slice 3 - Image 2 Slice 3 - Image 3 Slice 3 - Image 4
Slice 4 - Image 1 Slice 4 - Image 2 Slice 4 - Image 3 Slice 4 - Image 4

Přijeďte si k nám odpočinout...

Zažijte dobrodružství na koních...

Poznejte okolní krajinu...

Ochutnejte víno v našem sklípku...

Obec Bělá

Malebná obec Bělá leží v okrese Opava ve Slezsku, 18km severně od statutárního města Ostrava, v nadmořské výšce 243 m. Má 709 obyvatel. První písemná zmínka o obci pochází z roku 1349. V obci se nachází Kostel sv. Jana Křtitele, Priessnitzové koupele, Labyrint a pstruží farma.

Kostel sv. Jana Křtitele

Kostel sv. Jana Křtitele

Kostel sv. Jana Křtitele byl postaven v roce 1934. Přestavba kostela se uskutečnila v letech 1996 - 2003, byla postavena nová zvonice a smuteční síň a zároveň byla zvětšena jeho kapacita. V blízkosti kostela se nachází uměle vytvořená malá Lurdská jeskyňka se sochou Panny Marie. Kostel patří pod správu farnosti Bohuslavice, duchovním správcem je P. Kazimír Buba.

 Léčivý pramen Židlo

Léčivý pramen ŽidloPramen lesní vody zvaný Židlo, vyvěrající na povrch z veliké hloubky v lese Pavlačka, má svou bohatou historii. Z vyprávění a dopisu p. Bedřicha Hubáčka, rodáka z Bělé, víme, jak pramen pomáhal lidem, ale i zvířatům už v 19. století. Dle jeho osobních vzpomínek na dětství, kdy jeho prababička popisovala bělskou vodu jako spolehlivou pomocníci při očních zánětech, kožních ekzémech atd. Naši předkové používali vodu i pro léčení svých domácích zvířat a bělská voda vždy pomohla. V roce 2002 padlo rozhodnutí zpřístupnit tento pramen vody pro veřejnost a zkusit využívat tyto dary přírody s mimořádnými vlastnostmi i jinak. Proto vznikly Priessnitzové bazénky s průzračnou vodou pramene Židlo a pomalu se začala v Bělé zřizovat zóna relaxace a odpočinku. Po získání dotace na Křesťanský labyrint z Nadace OKD byl zřízen také chodníček s oválnými kameny pro chůzi na boso za účelem aktivování akupunkturních bodů v chodidlech. I nadále se zde budou rozvíjet alternativní metody pro relaxaci a odpočinek tak, aby návštěvníci a nejenom oni, ale i místní mohli svůj volný čas  obohatit o tyto tělu i duši prospěšné aktivity. Celkový záměr spočívá ve vytvoření klidného a krásného místa, které poskytne turistům radost z pobytu v přírodě a místním hrdost nad zjištěním, že i Bělá má co nabídnout.

Priessnitzové koupele

Priessnitzové koupeleOd roku 2004 lze v obci Bělá navštěvovat léčebné bazénky, založené na Priessnitzové metodě. Bazénky se nacházejí v příjemném prostředí, obklopeném přírodou.

Větší bazének slouží jako Priessnitzova venkovní koupel dolních končetin. Jedná se o historicky prověřenou cennou proceduru ke zlepšení prokrvení nejen dolních končetin, ale cestou reflexů se zlepšuje prokrvení hlavy, krku a horní poloviny těla, proto pravidelná denní čapí chůze v bazénku s přírodní protékající chladnou vodou o teplotě 8 °C až 15 ° C vede ke zlepšení funkce srdce, cév, k zvýšení odolnosti proti infekcím, proti fyzickým i psychickým stresům. Mírná fyzická aktivita, například ve formě procházky, je nutná pro předchozí předehřátí organismu před koupelí, po koupeli je důležitá frotáž a opět chůze v terénu.

Menší bazének slouží jako Priessnitzova venkovní koupel horních končetin. Ponoření horních končetin do mělkého bazénku s protékajícím chladným přírodním pramínkem vody o teplotě 8 - 15 °C. Je-li prováděno denně, vede k vymizení migrén a nespavosti, zklidňuje rychlou frekvenci srdečního tepu u srdečních potíží a u poruch funkce štítné žlázy zmírňuje alergické projevy a zlepšuje dýchání. Koupel zlepšuje místní prokrvení horních končetin a cestou reflexů zvyšuje prokrvení hrudníku, krku a hlavy.

Labyrint

LabyrintDne 15.11.2008 získala obec Bělá další atraktivní místo pro relaxaci těla a odpočinek v již nyní harmonické krajině  plné lesů,  vodních ploch a udržovaných domků tak typických pro tento region. K turisty i místními hojně navštěvované pstruží farmě, vybudované zakladateli ostravských uhelných dolů rodinou  Rothschildů, a ke zdravotně prospěšnému staletému pramenu Židlo, jehož kvalitu  potvrdili lékaři Priessnitzových lázní,  nově přibývá Křesťánský labyrint, kde mohou věřící i náhodní návštěvníci najít místo k zastavení, rozjímání a odpočinku.

Inspirací pro stavbu byl francouzský labyrint  v Chartres, postavený  v roce 1213. Podobné labyrinty byly umístěny i v dalších středověkých katedrálách, například v Remeši, byly však postupně odstraněny, jen právě charterský se zvláštní náhodou zachoval dodnes. Ve středověku jím poutníci procházeli často až hodinu, mnozí z nich po kolenou. Realizace cesty labyrintem  nahrazovala věřícím cestu do Jeruzaléma, která byla válkami znemožněna. Starosta obce Karel Krupa, který byl také hlavním iniciátorem vzniku Labyrintu o něm řekl: “Pokud se rozhodnete ujít 500 metrů v cestičkách labyrintu, jehož průměr je 25 m a je vybudován ze staletých cihel ´klingerek´ pocházejících z místních cihelen, věřte, že porozumíte mottu na začátku cesty labyrintu: Vydej se na cestu Labyrintem, abys potkal boha ve svém srdci.“

Pstruží farma

Pstruží farmaNávštěvníci obce mohou dále navštívit pstruží farmu, která nabízí příjemné posezení a relaxaci. V krásném prostředí si návštěvník může vychutnat rybí pochoutky, které si může po zapůjčení prutu ulovit i sám. Pstruží farma se nachází přibližně 1 km za obcí Bělá směrem na obec Závada. Prodej a provoz probíhá od 1. května do 28. září každou sobotu a neděli a každý státní svátek. Nákup je taky možný v sobotu a neděli před Štědrým dnem.

Víceúčelové sportoviště

Víceúčelové sportoviště Nedaleko od penzionu a hřebčína Bělá ve Slezsku se nachází také osvětlené sportoviště. Zde se návštěvníci mohou věnovat tenisu, fotbalu, volejbalu, basketbalu, nohejbalu a jinému sportovnímu vyžití.


© Copyright 2014 Pension Bělá Ve Slezsku
Úvod | Ubytování | Aktivity u nás | Fotogalerie | Krásy okolí | Vinný sklípek | Aktuality | Kontakt |

Vytvořeno ARSY line | graphic design studio 2014 | xHTML
Moravskoslezský kraj Opavské slezsko Svaz venkovské turistiky a agroturistiky