Slice 1 - Image 1 Slice 1 - Image 2 Slice 1 - Image 3 Slice 1 - Image 4
Slice 2 - Image 1 Slice 2 - Image 2 Slice 2 - Image 3 Slice 2 - Image 4
Slice 3 - Image 1 Slice 3 - Image 2 Slice 3 - Image 3 Slice 3 - Image 4
Slice 4 - Image 1 Slice 4 - Image 2 Slice 4 - Image 3 Slice 4 - Image 4

Přijeďte si k nám odpočinout...

Zažijte dobrodružství na koních...

Poznejte okolní krajinu...

Ochutnejte víno v našem sklípku...

Aktivní odpočinek

Šlápněte do pedálů! 

Aktivní odpočinek Opavské Slezsko je poměrně malým územím nacházejícím se mezi Jeseníky a Beskydami. Přesto Vás zde čeká množství atraktivit, historických zajímavostí, přírodních krás či zachovalých vojenských pevností. Nejlepší způsob, jak shlédnout všechny tyto krásy Opavského Slezska, je šlápnout do pedálů a rozjet se malebnou krajinou protkanou množstvím značených cyklostezek. K nejatraktivnějším cyklistickým trasám se řadí např. Jantarová stezka (č. trasy: 5), Slezská magistrála (č. trasy: 55), Moravice (č. trasy: 551) nebo Prajská cesta (č. trasy: 6092). Pro zdatnější cyklisty doporučujeme trasu Bělá – Kravaře – Hradec nad Moravicí a zpět (60 km). Méně zkušeným cyklistům můžeme nabídnout vyjížďky za poznáním blízkého okolí z Bělé do Chuchelné, Bolatic, Píště, Darkoviček či Šilheřovic.

Cestou necestou za poznáním krás

Aktivní odpočinekHustá síť značených turistických tras vás provede perlami Opavského Slezska. Z golfového parku u zámku v Šilheřovicích, přes unikátní vojenské opevnění v Hlučíně – Darkovikčkách, za poznáním lidových tradic Bolatického skanzenu, anglickým parkem zámku v Kravařích, k poutnímu místu v Hrabyni, do bílé perly Slezska – města Opavy, za exotickou přírodou do arboreta v Novém Dvoře až k Bílému a Červenému zámku v Hradci nad Moravicí nebo k romantickému zámku v Raduni. Tam všude vás zavedou pěší turistické stezky Opavského Slezska.

 Vodní radovánky

Aktivní odpočinekKdo z nás by v parném létě nepřivítal osvěžení v podobě příjemného koupání? Relaxovat či aktivně odpočívat můžete na mnoha místech opavského regionu, ať už na moderně vybavených koupalištích nebo sportovně rekreačním areálu přírodního jezera.
Areál koupaliště ve městě Opava je umístěn v blízkosti Městských sadů. Voda je vyhřívaná tepelnými čerpadly z geotermálního zdroje. Areál nabízí kromě dvou plaveckých bazénů také atrakce jako tobogány, minigolf, hřiště na plážový volejbal, hřiště na petanque, dětšký bazén „U vodníka“.


Aktivní odpočinekOblíbenými místy pro osvěžení jsou také koupaliště v Hradci nad Moravicí a Bolaticích, které rovněž nabízejí atraktivity jako hřiště na volejbal, dětská brouzdaliště či stánky s občerstvením. Nový zábavní areál v Kravařích uspokojí návštěvníky všech věkových kategorií, čekají na Vás radovánky na ledové ploše, relax v aquaparku a zábava pro děti na venkovním dětském hřišti. Milovníci vodních i adrenalinových sportů jistě uvítají sportovně – rekreační areál Hlučínského jezera. A každý správný vodák by si měl sjet alespoň jednou za život krásnou a pohodovou řeku Moravici.

 

  Aktivní odpočinekDalším oblíbeným turistickým cílem je vodní dílo Slezská Harta, ležící v okrese Bruntál. Vzniklo přehrazením toku řeky Moravice, která zde protékala úzkým údolím. Stavba byla zahájena v roce 1987. Nádrž byla oproti plánu velmi rychle napuštěna během povodní v roce 1997. Kamenitá hráz se šikmým středním jílovým těsněním, dvoustupňovým filtrem a předhodnou zónou má celkový objem 2528 tis. m3. Hráz je zavázána do skalního podloží injekční štolou, na pravém břehu zavazovací stěnou. Podloží je těsněno injekční clonou do hloubky 10 až 55 m. Funkční objekty jsou situovány k levému břehu. Vtokový a odběrný objekt tvoří mokrá věž, odběr surové vody je umožněn ze čtyř horizontů. Součástí díla je vodní elektrárna se dvěma Francisovými turbínami o výkonu 2,75 a 0,4 MW.

Adrenalinové sporty

Aktivní odpočinekAdrenalinové využití nabízí Slezský aeroklub Zábřeh u Hlučína, který mimo jiné nabízí také vyhlídkové lety či výcvik parašutistů. Pravidelně každý rok se na letišti koná letecký den.
Zážitek z rychlé jízdy si můžete vychutnat v půjčovně motokár, minibiků i čtyřkolek v Hlučíně. A na Hlučinském jezeře vodní lyžování a windsurfing.

Golf

Aktivní odpočinekPro milovníky golfu se nabízí dva golfové areály v krásném prostředí zámeckých parků v Kravařích s 9-ti jamkovým hřištěm a vyhlášený golfový klub v Šilheřovicích s 12-ti jamkami. Tato golfová hřiště jsou začleněny mezi vegetaci vzrostlých dřevin, zámeckých záhonů i vodních ploch tvořených jezírky.

Lázně

Pro relaxaci a regeneraci těla doporučujeme navštívit nedaleká sanatoria a lázně v Klímkovicích. Léčebné koupele ve zdejší jodobromové vodě mají všestranné léčivé účinky na lidský organismus – napomáhají při léčbě pohybového ústrojí, nemocí neurologických i gynekologických a příznivě působí také na cévní systém.

Zoo Ostrava

Areál zoologické zahrady o velikosti 102 ha, byl založen v roce 1951, nyní čítá asi 1050 zvířat, 260 druhů, rekreační a oddychový areál ve Velkém ostravském lesoparku. V jeho chovu se můžete seznámit například s rysem ostrovidem a sledovat jeho vypuštění zpět do volné přírody v několika evropských státech a na Šumavě.

Zábava pro děti - Dinopark Ostrava Doubrava


 AGL travel - cestovní kancelář  Tyto informace byly připraveny ve spolupráci s cestovní kanceláři AGL travel.

© Copyright 2014 Pension Bělá Ve Slezsku
Úvod | Ubytování | Fotogalerie | Krásy okolí | Vinný sklípek | Aktuality | Kontakt |

Vytvořeno ARSY line | graphic design studio 2014 | xHTML
Moravskoslezský kraj Opavské slezsko Svaz venkovské turistiky a agroturistiky